Etyka pracy w teatrze 1 WA/A/EPwT1-L
Zajęcia mają charakter warsztatowy. Pierwsza część zajęć prowadzona jest w formie konwersatorium i dotyczy zagadnień związanych z etyką pracy w teatrze czyli zespołem norm wyznaczających określone obowiązki moralne związane z wykonywaniem zawodu aktora i społecznymi stosunkami zawodowymi.
Rozpatrywanie funkcji etyki zawodowej jako regulowanie stosunków wewnątrz grupy zawodowej. Chodzi m.in. o solidarność zawodową, udostępnianie wiedzy młodszym kolegom i koleżankom po fachu, wzajemną pomoc, czy też zachowanie zdrowej konkurencji. Przybliżenie pojęcia zasad panujących w teatrze , ogólnie przyjętych zachowań, (omówieniu konkretnych przykładów) przesądów panujących wśród aktorów (omówienie konkretnych przykładów)
Druga część to .rozmowy, konsultacje, reagowanie na bieżąco na różne sytuacje w tym konfliktowe i rozwiązywanie ich indywidualnie i grupowo.
Efekty kształcenia
Student dokonuje samooceny i konstruuje samodzielne uwagi wobec innych osób, uwagi krytyczne przyjmuje jako inspiracje do poszukiwania nowych rozwiązań oraz dorobek artystyczny buduje w oparciu o etos zawodu aktora i twórcy i funkcjonuje jako artysta z zachowaniem wszelkich zasad etyki obowiązujących w środowisku teatralnym i filmowym KK06, kk07 kk08
Kryteria oceniania
Dopuszczalne są 2 nieusprawiedliwione nieobecności na zajęciach.
Warunkiem zaliczenia jest aktywny udział w zajęciach
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami: